Sõnavana tervitab sind

Autor

Sõnavana

Olen vana raamatukoi - juba maast-madalast leidis mind alati raamatu tagant. Nüüd tegelen keeleteemadega igapäevaselt, luues sisu eesti ja inglise keeles tööalaselt. Küll aga ei piisa sellest mulle ning sestap otsustasin luua selle tagasihoidliku bloginurgakese, mille vahendusel jagan mõningaid mõtteid keelemaailma kohta. Tervitan sind dictionary.ee blogisse - loodetavasti leiad siit enda jaoks vahvat keeleteemalist sisu!
Viimased artiklid
Mängumaailma terminoloogia, mida tasub teada
Huvitavad faktid eesti keele kohta
50 Eesti head kõnekäändu ja vanasõna

dictionary.ee

Väike teejuht keelemaailmas

5 raamatut, mida tasub keeleoskuse lihvimiseks lugeda

Lugemisi: 1799
Lugemisaeg:2 minut, 11 sekundit

Pole mingi saladus, et raamatute lugemine muudab keeleoskuse kordades paremaks. Isegi võib öelda, et lapsed, kes loevad noorena raamatuid, arenevad kõneosavamaks ning mitmel viisil nutikamaks. Raamatute lugemisel ammutad väljendeid ja sõnavara, mille otsa niisama igapäevaelus ei satu, seega mida rohkem raamatuid lugeda, seda paremaks muutub ka su väljendusoskus.

Kui sooviksid samuti täiendada oma keeleoskust ja parandada eesti keele väljendusvõimekust, siis on oluline kindlasti läbi lugeda alljärgnevad 5 raamatut.

“Jumalik komöödia” – Dante

Dante “Jumalik komöödia” on tegelikult kolmeosaline poeem, mis koosneb osadest “Põrgu”, “Purgatoorium” ja “Paradiis”. Keeleoskuse lihvimise kõrval on Dante teos klassika, mille lugemine ja tõlgendamine annab juba juurde annukese kultuursust.

Muide, teos loodi juba 1320. aastal, seega on selle lugemine omajagu peavalu neile, kes pole harjunud vanemate teostega – kuid kui kord “hammustad” end sellest läbi, mõistad ka seda, miks Dante teos nii levinud on. “Jumalik komöödia” sisaldab ülimalt sisukat sümbolismi, mis kehtib suurepäraselt ka tänapäevastele inimestele.

On kurjust päikese all” – Agatha Christie

Agatha Christie on kõige tuntum kriminaallugude looja, kelle tuntud tegelast Hercule Poirot’d teavad ilmselt kõik, samamoodi on ka Miss Marple väga levinud. Õigupoolest võiks öelda, et kõik Agatha Christie raamatud on väärt lugemist oma keeleoskuse täiendamiseks, kuna tema kirjastiil on üpris keerukas ja peen ning raamatud tegelevad siiski kriminaallugudega, mis on juba oma olemuselt keerulised.

Igal juhul on see konkreetne raamat suurepärane Hercule Poirot lugu, mille lugemisel saad õppida ka keerukamaid sõnu.

“Vanamees ja meri” – Ernest Hemingway

Ernest Hemingway on novellimeister, kelle kõik raamatud on väärt lugemist oma keeleoskuse täiendamiseks. Hemingway raamatud on pisut kergema kõnepruugiga ja lühemate lausetega, ent ta kasutab tihtipeale keerukaid sõnu siin-seal, mis võivad sulle kergelt külge hakata.

Vanamees ja meri” on üks klassikaline lühiromaan, mida tasub kindlasti lugeda – sellel on ka väga sügav mõte.

“Krahv Monte-Cristo” – Alexandre Dumas

See seiklusromaan on juba niisama lugemiseks põnev, kuid sisaldab mitmeid alamteemasid, sealhulgas näiteks reetmine, inimlikud ootused jne. Raamat sisaldab üpris keerukat kõnepruuki ning on paljudele tuntud kui üks parimaid raamatuid, mida lugeda oma kultuursuse ja kõneoskuse parandamiseks.

Muide, “Krahv Monte-Cristo” loodi juba 19. sajandil ning mõistagi on selle originaalkeel prantsuse keel.

Tappa laulurästast” – Harper Lee

See 1960. aastal välja antud raamat on tänaseni üks enim loetud ja soovitatud raamatuid, mille peaks iga inimene korra elus läbi lugema. Tegemist on Ameerika kirjanduse klassikaga, mis räägib tõsistest probleemidest, sealhulgas isegi rassiprobleemidest ja vägistamisest. See on vaieldamatult üks kõige sügavamaid ja keerukamaid raamatuid, mille temaatika on tänapäeval väga aktuaalne ja seejuures on raamat suurepärane ka oma sõnavara täiendamiseks.

Lisaks ülalmainitud raamatutele tasub kindlasti lugeda ka Eesti klassikalist kirjandust – pea meeles, et teadmised on üks vara, mida keegi sinult võtta ei saa ning seega tasub kindlasti panustada rohkem raamatute lugemisse.

Happy
Happy
67 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
33 %
Surprise
Surprise
0 %
Cookie Consent with Real Cookie Banner