Sõnavana tervitab sind

Autor

Sõnavana

Olen vana raamatukoi - juba maast-madalast leidis mind alati raamatu tagant. Nüüd tegelen keeleteemadega igapäevaselt, luues sisu eesti ja inglise keeles tööalaselt. Küll aga ei piisa sellest mulle ning sestap otsustasin luua selle tagasihoidliku bloginurgakese, mille vahendusel jagan mõningaid mõtteid keelemaailma kohta. Tervitan sind dictionary.ee blogisse - loodetavasti leiad siit enda jaoks vahvat keeleteemalist sisu!
Viimased artiklid
Mängumaailma terminoloogia, mida tasub teada
Huvitavad faktid eesti keele kohta
50 Eesti head kõnekäändu ja vanasõna

dictionary.ee

Väike teejuht keelemaailmas

Kuidas ja kus täiendada oma keeleoskuseid?

Lugemisi: 1145
Lugemisaeg:1 minut, 36 sekundit

Ükskõik, kas tahad eesti keelt paremini osata selleks, et oma karjääriteel paremaid võimalusi leida või soovid puhtast huvist end täiendada, sa oled igal juhul õnnega koos, kuna eesti keele õppimiseks ja enesetäienduseks on mitmeid suurepäraseid võimalusi. Muide, kas teadsid, et eesti keel on üks kõige keerulisemaid keeli maailmas? Kuna eesti keel on emakeeleks vähem kui miljonil inimesel, on eesti keele kõrge soravus vägagi hea oskus.

Üks parimaid ja lihtsamaid (ning tasuta) viise, kuidas eesti keelt paremini rääkima hakata, on raamatute lugemine. Pole praktiliselt ühtegi teist varianti, mis oleks nii lihtsalt kättesaadav ja seda tasuta – võid lihtsalt minna raamatukogusse ja muudkui laenutada raamatuid. Raamatute lugemine arendab sõnavara ootamatult palju, parandab lauseehitust ning täiendab üleüldiselt keeleoskust, rääkimata sellest, et see muudab sind kultuursemaks. Pole isegi oluliselt vahet, mida lugeda – seni, kuni loed erinevat kirjandust, areneb ka keeleoskus paremaks. Pealegi, raamatute lugemisel saad õhtul pisut ekraanist eemale hoida ja seega säästa ka oma silmi ja tervist.

Teine hea variant, kuidas täiendada eesti keele oskust, on täita ristsõnu. Nii naljakas kui see ka pole, siis ristsõnad on suurepärased selleks, et oma sõnavara ja teadmiseid laiendada. Kui sa ei tea mõnda terminit või fakti, siis võid vabalt guugeldada või otsida sõnaraamatutest infot ning voila – saadki jälle midagi uut teada. See on samuti üks mõnus hobi, millega õhtuti tegeleda, et hoida oma pea värskena.

Kui need kaks varianti ei ole sobilikud, siis üks hea variant keeleoskuste täiendamiseks on erinevate kursuste läbimine. Isegi, kui oled gümnaasiumiharidusega, ei ole keeleoskus kunagi tipptasemel – seda saab alati edasi arendada.

Kui oled huvitatud koolitustest, siis siin on nimekiri mõningatest eesti keele kursustest, mida tasub lähemalt uurida:

Alati tasub tutvuda ka erinevate muude allikatega nagu näiteks EKI veebilehega, kust leiad niisama palju keelenõuandeid. Selline õppestiil ei pruugi aga olla kõige põnevam, seega eelkõige tasub tugineda raamatutele ja kursustele – just niimoodi hakkab keel kõige paremini “külge”.

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
50 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Cookie Consent with Real Cookie Banner